CIRCULAR INICI DE CURS

Benvolgudes famílies,

En primer lloc, us volem desitjar que vos trobeu bé i aprofitar aquestes línies per informar-vos que des del CEIP Es Pil·larí, fa setmanes que estam organitzant el retorn a les aules, seguint en tot moment les instruccions que des de la Conselleria d’Educació, Universitat i Recerca ens arriben. INSTRUCCIONS PER A L’ORGANITZACIÓ I EL FUNCIONAMENT DELS CENTRES DOCENTS PÚBLICS DE SEGON CICLE D’EDUCACIÓ INFANTIL I EDUCACIÓ PRIMÀRIA, I D’EDUCACIÓ SECUNDÀRIA PER AL CURS 2021-2022

Continuam treballant per a que, amb els recursos de que disposam, la tornada a les aules sigui el més segura possible i perquè es pugui duu a terme la tasca docent amb les millors condicions dins de la situació de pandèmia que vivim.

Cal destacar:

  • Inici classes: 10 setembre 2021
  • Tots els cursos d’Educació Infantil i Educació Primària es consideren Grups Estables de Convivència (grups bimbolla)
  • Material i llibres de text curs 2021-22
  • Cursos desdoblats: Educació Infantil 5 anys, 2n EP i 5è EP
  • Mascareta obligatòria dins el recinte per a majors de 6 anys
  • Compliment de la distància interpersonal als espais comuns
  • Higiene de mans
  • Només les famílies dels alumnes de 4t d’educació infantil (3 anys) durant el període d’adaptació podran accedir al recinte escolar per facilitar  les entrades  i les sortides.
  • Entrades: Les portes del centre s’obriran a les 8:50h i es tancaran a les 9:05 h. permetent l’entrada de l’alumnat durant aquest temps.
  • Educació Infantil farà l’entrada per l’entrada principal del centre.
  • 1r, 2nA, 2nB i 3r  d’Educació Primària entraran per la barrera 2 del centre situada al Camí Son Fangos. 
  • 4t, 5èA, 5è B i 6è  d’Educació Primària entraran per la barrera 3 del centre situada al carrer de Francisca Bosch.   
  • Sortides: Les barreres 1, 2 i 3 s’obriran a les 13.50h.
  • Reunions de pares i mares 

DATA

CURS

HORA

8 SETEMBRE

6è Infantil

10h

 

5è Infantil

11h

 

4t Infantil

12h

9 SETEMBRE

1r Primària

10h

 

2n A i B Primària

10h

20 SETEMBRE

3r  Primaria

14h

 

4t Primaria

14h

27 SETEMBRE

5è A i B Primària

14h

 

6è Primària

14h

Durant el primer trimestre, a més a més de la reunió inicial de pares, tendreu l’oportunitat de duu a terme una entrevista individual amb les tutores dels vostres fills i filles. 

Rebeu una cordial salutació.

L’equip directiu.

 

 

Correus claustre 2020-2021

 

Guillem Munar (Direcció)  administrador@cpespillari.cat
Antònia Dumas (Cap d’estudis)  adumas@cpespillari.cat
Andrea Lomas (5è B)  alomas@cpespillari.cat
Ana Maria Piñero (PT)  anamariap@cpespillari.cat

Alba Sternal (4anys B)

Lídia Muñoz

 asternal@cpespillari.cat

 lidia@cpespillari.cat

Antònia Tomàs (Anglès 3r, 4t, 5è i 6è)  atomas@cpespillari.cat

Cristina Borras (4t A)

 cborras@cpespillari.cat
Carme Espasandín (5è A)  cespasandin@cpespillari.cat
Caty Xamena (1r B)  cxamena@cpespillari.cat
Elena Follack (5 anys B)  efollack@cpespillari.cat
Francisca Bordoy (6è B)  fbordoy@cpespillari.cat

María González (3r B)

Antònia Alemany (3r A)

 mgonzalez@cpespillari.cat

 aalemany@cpespillari.cat

María José Martínez (6è A)  mjmartinez@cpespillari.cat
Maria Jesús Padorno (3anys)  mjpadorno@cpespillari.cat
Maria del Mar Perez(Religó)  mmperez@cpespillari.cat
Margarita Munar (Secretaria)  mmunar@cpespillari.cat
Maria Blazquez (anglès)  mrblazquez@cpespillari.cat
Mercedes Segura (2n)  msegura@cpespillari.cat
Maria Taberner (5anys A)  mtaberner@cpespillari.cat
Antònia Alemany Carrió (3r A) alemany@cpespillari.cat

Susana Gilmartin (1r A)

Jaume Fiol

 sgilmartin@cpespillari.cat

 jfiol@cpespillari.cat

Salud Moya (4any A)  smoya@cpespillari.cat
Sebastià Sitjar (4t B)  ssitjar@cpespillari.cat

 

Inscripció escola matinera i menjador

Aquests serveis només es poden oferir a les famílies que en facin ús de manera fixa. A causa de l’espai, les mesures de distanciament entre alumnat i de grups estables de convivència no es pot oferir a usuaris eventuals. Els preus de l’escola matinera i menjador encara estan pendents d’aprovar pel consell escolar.

Està previst que tant el menjador com l’escola matinera comencin dia 21 de setembre. Teniu fins dia 16 de setembre per realitzar la inscripció.

  1. Inscripcció escola matinera.(clica aquí) 

S’ha de fer una transferència al compte de BANKIA ES50 2038 3413 8060 0001 4308. 

30 euros mensuals a partir de les 8:00h

35 euros mensuals a partir de les 7:30h

      2. Inscripció menjador escolar (Clica aquí)

S’ha d’emplenar un full de domiciliació bancaria que podeu adquirir a la secreteria del centre o imprimir aquí mateix. (descarregar)

 

 

Llibres de text i material didàctic 2020-2021

Tots els alumnes de l’etapa de primària aquest curs es beneficiaran del programa per al finançament de llibres de text. Una part de l’aportació voluntària  de les famílies anirà destinat al programa i a canvi rebrem 40 euros per cada alumne aproximadament.  Us enllaçam dos llistats. Els llibres de text i material didàctic que cada alumne ha de comprar i el llistat que forma part del programa i no ha de comprar. 

Llibres de text i material didàctic 2020-2021 (Clic)

Programa per al finançament de llibres de text i material didàctic (clic).No s’han d’adquirir.